روش نصب دایرکت ادمین

توسط پیشگام هاست | وبلاگ | 0 نظر

صفر تا صد نحوه نصب دایرکت ادمین با پیشگام هاست : قبل از شروع  لازم است از جایی که VPS ( سرور مجازی ) و یا سرور خود را تهیه نموده اید دسترسی ssh را ابتیاع نمایید.

 

کانفیگ دایرکت ادمین

قبل از شروع  لازم است از جایی که VPS ( سرور مجازی )  خود را تهیه نموده اید دسترسی ssh را ابتیاع نمایید. برای خرید سرور مجازی کلیک کنید. ssh  یک محیط متنی هست که به شما این توانایی را میدهد تا دستورات linux در آن اجرا کنید.

استفاده از نرم افزار putty

برای دسترسی به این محیط و استفاده از ssh نیازمند برنامه ای هستید به نام putty که میتوانید از لینک زیر دانلود نمایید.

دانلود آخرین نسخه برنامه putty

 

خب حالا میتوانید یوزر نیم و پسوردی که تهیه کننده سرور مجازی شما برایتان ارسال نموده را وارد نموده وارد putty شوید.

نکته برای نصب دایرکت ادمین نیاز است ابتدا لایسنس آن را خریداری نمایید برای این کار میتوانید با پیشگام هاست تماس بگیرید .

قبل از هر کار دستور زیر را در ssh وارد نموده و اینتر را بزنید.

  1. yum install wget gcc gcc-c++ flex bison make bind bind-libs bind-utils openssl openssl-devel perl quota libaio libcom_err-devel libcurl-devel gd zlib-devel zip unzip libcap-devel cronie bzip2 db4-devel cyrus-sasl-devel perl-ExtUtils-Embed autoconf automake libtool which

صبر کنید تا موارد نصب شود .حال وارد مراحل نصب دایرکت ادمین میشویم .

مراحل نصب دایرکت ادمین

اول دستور زیر را در ssh  وارد کنید . این دستور هسته نصب دایرکت ادمین را از سایت اصلی فراخوانی مینمایید و بر روی سرور مجازی شما کپی نمیاید

  • wget http://www.directadmin.com/setup.s

حال دستور زیر را وارد نمایید با وارد نمودن این دستور سطح دسترسی فایل دانلود شده را تغییر میدهید.

  • chmod 755 setup.sh

بعد دستور زیر را وارد نمایید . با وارد نمودن این دستور مراحل نصب شروع میشود.

  • ./setup.sh

بسیار خوب  اولین چیزی که در هنگام نصب از شما سوال میشود  لایسنس آیدی و کلاینت آیدی و هاست نیم تون هست همه رو وارد نمایید سپس یک بار دیگر  این مشخصات توسط سیستم به شما نشان داده میشود. و در مورد صحت اطلاعات ورودی از شما پرسیده می شود  که اگر اطلاعات وارد شده درست بود  y تایپ نموده  و اگه اشتباه بود n بزنید.

تنظیمات لازم

در مرحله بعدی از شما  Is eth0 your ethernet device پرسیده میشود.  اگر سرور اختصاصی دارید و یا مجازی سازتون Vmware , Xen و… هست بزنید y ولی اگه سرور مجازی با OpenVZ و Virtuzu و… دارید بزنید n .

 

سپس از شما خواسته میشود که  device ethernet رو وارد کنید. که میباید گزینه venet0:0 را وارد نموده و اینتر را بزنید. در مرحله بعدی از شما پرسیده میشود  که آیا آیپی شما با آیپی لایسنس یکی است یا خیر  که y  را نوشته و اینتر بزنید. حال وارد مرحله ای میشویم که از شما خواسته میشود تا نسخه php که تمایل دارید تا نصب شود انتخاب نمایید. بهتر است گزینه ۳ را انتخاب نموده و  y را بزنید تا نصب شروع شود. در آخر هم روی صفحه پسورد شما نمایش داده میشود اگر به هر دلیلی نتونستید پسورد رو بردارید میتونید با زدن دستور زیر اونو ببنید.

  • cat /usr/local/directadmin/setup.txt

پیشنهاد می کنیم همین اول کار ۲ ویرایشگر متنی هم بر روی سرور مجازی خود نصب نمایید. لذا دستورات زیر را به ترتیب وارد نموده و زمانی که از شما سئوالی مبنی بر اینکه این فایل نصب و دانلود شود پرسیده میشود حرف y را تایپ نموده و اینتر بزنید.

  1. yum install nano
  2. yum install mc

 

برچسب‌ها: