وب سرور Lite speed وب سروری است بر پایه عملکرد و سرعت بالا. کنترل پنل بسیار ساده برای نصب آن از دلایل محبوبیت آن است. به دلیل سرعت بالای این وب سرور و استفاده و نصب بسیار ساده میتوانید وب سایت خود را به این سیستم مجهز کنید.

litespeed

 

pishgamhost وب سرورLitespeed یک وب سرور سریع وقابل اعتماد و قدرتمند است که وب سرورهای معروفی چون آپاچی را به چالش کشیده و تونسته جایگاه خوبی رو در بین فعالان این حوزه بدست بیاورد .طبق آمار، وب سرور Litespeed چهارمین وب سرور پر استفاده در دنیای اینترنت و وب است و بنا بر گفته شرکت سازنده بر ترین وب سرور تجاری و غیر رایگان در دنیای وب می باشد.با یک کانفیگ قابل قبول از وب سرور Litespeed  روی سرور های cPanel  ،  Directadmin ،  Plesk  پرفرمنس و بازدهی این پنل ها را بسیار بهبود میبخشد.

در ادامه به نحوه کانفیگ وب سرور litespeed میپردازیم.

وب سرورlitespeed قابلیت سرور مجازی شما را تا حدود ۲ برابر کانفیگ با وب سرور آپاچی خواهد کرد . در صورتی که کانفیگ Litespeed سرور شما مناسب باشد ،سرعت لود و بار گذاری صفحات وب سایت های هاست شده در سرور شما چندین بار سریع تر از وب سرور آپاچی خواهد بود .

 

کانفیگLitespeed

کانفیگ  وب سرور litespeed به صورت حرفه ای شامل موارد زیر است :

کانفیگ و انتخاب بهترین I/O Event Dispatcher در  وب سرور Litespeed بر اساس نیاز سرور شما .

کانفیگ RAM Disk Path در Litespeed و کاهش لود سرور ناشی از disk I/O و ذخیره سازی محتوا در RAM Disk به جای هارد . علاوه بر کاهش لود ، افزایش چشمگیر سرعت نیز مشهود خواهد بود .

کانفیگ Max Connections و حد اکثر تعداد کانکشن های مورد قبول در لحظه توسط وب سرور لایت اسپید . این مقدار کاملا به نوع سرویس های شما وابسته است . سرور های که سرویس های  دانلود و آپلود ، چت روم و هاستینگ اشتراکی را پیاده میکنند هر کدام مقدار دهی خاص خود را دارند .

بهینه سازی Connection Timeout یا حد اکثر زمان هر کانکشن برای پردازش درخواست های ارسال شده به وب سرور Litespeed بر اساس نیاز و نوع استفاده سرور . این مقدار در کانفیگ Litespeed به صورت پیش فرض با مقادیر درستی برای  سرور های هاستینگ اشتراکی نیست و توصیه میکنیم این مقادیر را برای این سوریس ها تعییر بدید.

کانفیگ Max Keep-Alive Requests یا حد اکثر درخواست هایی که توسط یک session زنده و فعال قابل پاسخگویی و پردازش هستند .

پارامترهای مهم دیگری که باید مد نظر داشته باشیم باتوجه به سرور و نوع سرویسی که قرار ارائه بدیم را مرور میکنیم.

استفاده بهینه از Smart Keep-Alive در وب سرور Litespeed

  • کانفیگ؛ بیشترین زمان مجاز بین درخواست های یک کانکشن زنده توسط Keep-Alive Timeout در Litespeed
  • کانفیگ Send Buffer Size و مقدار دهی اندازه بافر ارسالی TCP socket در وب سرور لایت اسپید .
  • کانفیگ Receive Buffer Size و مقدار دهی اندازه بافر دریافتی TCP socket در وب سرور لایت اسپید بر اساس نوع نیاز و کاربری سرور لینوکس .
  • کنترل حد اکثر اندازه URL ها در درخواست های ارسال شده به وب سرور با کمک مقدار دهی صحیح به پارامتر Max Request URL Length در وب سرور Litespeed و بر اساس نوع نیاز سایت و سرور شما .
  • مشخص کردن حد اکثر حجم مجاز درخواست های HTTP ارسال شده به وب سرور Litespeed به کمک پارامتر های Max Request Header Size  و Max Request Body Size و Max Dynamic Response Header Size و Max Dynamic Response Body Size . این گزینه ها که به آنها اشاره شد مقدار دهی درست و حرفه ای لازمه دارند چون نقش مهمی در وب سرور  Litespeed و کنترل ترافیک های بالای به سمت سرور را بر عهده دارند.
  • پیکربندی کش فایل ها و صفحات استاتیک در وب سرور لایت اسپید به کمک مقدار دهی صحیح به Max Cached Small File Size و Total Small File Cache Size و در نتیجه افزایش بازدهی و توان سرور زیر لود و ترافیک سنگین .
  • تظیمات مربوط به File ETag در وب سرور Litespeed
  • اکتیو کردنGzip Compression  و Dynamic Compression در وب سرور لایت اسپید و  افزایش سرعت لود سایت ها و همچنین صرفه جویی در مصرف پهنای باند سرور هاستینگ
  • فعال سازی و کانفیگ حرفه ای کش Static GZIP Cache Directory لایت اسپید و کاهش لود سرور ناشی از درخواست های همزمان HTTP در وب سرور.

 

در پایان باید ذکر کنیم که این فقط قسمت های از تنظیمات وب سرورقدرتمند Litespeed بود که به آن اشاره کردیم. و در صورت نیاز به کانفیگ حرفه ای وب سرور Litespeed میتوانید این وظیفه ی مهم را به پشتیبانی قابل اعتماد پیشگام هاست بسپارید و در بستری امن و سریع از وب سرورLitespeed استفاده نمایید.