vds&vps
تفاوت های VPS (سرور مجازی) و VDS (سرور اختصاصی)

توسط پیشگام هاست | وبلاگ | 0 نظر

VPS – سرور اختصاصی مجازی

یک VPS یک سرور خصوصی است و یک قدم از یک گزینه میزبانی مشترک استاندارد است که در آن سایت شما فضای سرور را با تعداد زیادی از وب سایت های دیگر به اشتراک می گذارد. بخش “مجازی” VPS به این واقعیت اشاره دارد که این یک سرور فیزیکی نیست، بلکه یک سرور مجازی است و نرم افزار و سیستم عامل خود را اجرا می کند.

یکی از مزایای اصلی سرور اختصاصی خود شما این است که شما برای دسترسی به نیازهای دقیق خود، آن را پیکربندی میکنید، زیرا شما آن را با سایتهای دیگر به اشتراک نمیگذارید. به اشتراک گذاری یک سرور اغلب ممکن است باعث کند شدن سایت شما به آرامی شود، و این یکی از دلایلی است که چرا مردم به عنوان یک وبسایت رشد می کنند به یک سرور اختصاصی میزبانی شده به یک VPS ارتقا می یابند.

VDS -سرور مجازی اختصاصی

گام بعدی از VPS یک VDS است که باعث افزایش کارایی، قابلیت اطمینان و مقیاس پذیری می شود. باز هم این یک مزیت عمده برای کسب و کارهایی است که افزایش زیادی در میزان ترافیک دریافت شده سایت خود دارند و یا اینکه نیاز به پیاده سازی قابلیت های جدید برای برآورده ساختن نیازهای مشتریان خود دارند.

تفاوت اصلی بین VPS و VDS نوعی از تکنولوژی مجازی سازی است که برای ارائه خدمات استفاده می شود.

با VDS، نرم افزار مجازی سازی مستقر در سرورهای فیزیکی به جای بالای سیستم عامل سرور اجرا می شود. سرورهای VDS در وب سایت های بزرگتر و سایت های تجارت الکترونیک به طور خاص محبوب هستند.

PDS – سرور اختصاصی فیزیکی

یک PDS شامل ارائه دهنده میزبانی شماست که یک سرور فیزیکی کامل با درایوهای سخت، حافظه و پردازنده خود دارد، فقط برای شرکت شما استفاده می شود.

مزیت اصلی این به شما این است که شما هیچ چیز دیگری را با هیچ کس دیگری به اشتراک نمی گذارید. با این حال، داشتن یک PDS شما را از لحاظ مقیاس پذیری محدود می کند – پس از مدتی شما ممکن است تمام منابع سرور خود را از بین ببرید.

هنگامی که این اتفاق می افتد، شما نیاز به خرید یک سرور کاملا جدید دارید و پس از آن یک مهاجرت سایت را انجام دهید که می تواند گران و وقت گیر باشد. PDS ها نیز بیشتر در معرض خطا هستند و می توانند سرور شما را به صورت آفلاین در طول روز در حالی که سعی در تعمیر آن دارند، منجر شود

سرورهای فیزیکی محبوبیت بیشتری نسبت به شرکتهایی دارند که نیازهای لینوکس برای میزبانی را دارند که در طول زمان تغییر نخواهند کرد و همچنین شرکتهایی که درک نحوه مدیریت سختافزارهای فیزیکی را دارند.

برای کسب اطلاعات در مورد خدمات ارائه شده توسط پیشگام هاست ، از جمله ثبت نام دامنه ، خرید هاست ، و سرور مجازی در لوکیشن های مختلف ، سرور اختصاصی ، هاست ابری و سرور مجازی ایران ، به www.pishgamhost.com مراجعه کنید یا با شماره ۰۹۹۹۹۸۰۱۲۳۹ تماس بگیرید تا با یکی از اعضای بخش فروش ما صحبت کنید. پیروز و سر بلند باشید.

برچسب‌ها:,